Wrocław to piękne, nowoczesne, prężnie rozwijające się miasto, miasto ludzi młodych, gdzie chętnie osiedlają się jako absolwenci licznych uczelni. Jest bardzo chętnie wybierane przez wytrawnych turystów, również tych z zagranicy.
Co ciekawego można zobaczyć we Wrocławiu
Zwiedzanie Wrocławia można rozpocząć od centralnego punktu stolicy Dolnego Śląska. To serce miasta i jego najpiękniejsza wizytówka. Ta część Wrocławia powstała za czasów Henryka Brodatego, pomiędzy 1214 a 1232 rokiem. Rynek, czyli serce Wrocławia to miejsce wielu kulturalnych wydarzeń, spotkań mieszkańców i przyjezdnych, skupisko najlepszych restauracji i hoteli. Urokliwe kamieniczki otaczające plac zachęcają do spacerów. Ogromną atrakcją turystyczną w pobliżu Rynku są także dwa budynki zwane Jaś i Małgosia. To małe, urocze domki połączone ze sobą barokową bramą. Ostrów Tumski to dawny gród z X wieku, siedziba Piastów skąd wywodzi się Wrocław. Znajduje się tam gotycki kościół św. Krzyża, Muzeum Archidiecezjalne z okazałymi zbiorami sztuki sakralnej, oraz gotycka katedra św. Jana Chrzciciela. We Wrocławiu znajduje się największa liczba punktów widokowych, z których można obserwować panoramę miasta. Można to robić z wieży Bazyliki św. Elżbiety, Wieży Uniwersytetu Wrocławskiego, wieży północnej Katedry św. Jana Chrzciciela.
Będąc we Wrocławiu nie można pominąć tutejszego ZOO. Zostało założone w roku 1865 i jest najstarszym Ogrodem Zoologicznym w naszym kraju. Zajmuje powierzchnię 30 hektarów, na której zamieszkuje około 10 tysięcy zwierząt ze wszystkich kontynentów. Koniecznie trzeba również odwiedzić piękne Afrykarium. Niedaleko ZOO wznosi się Hala Stulecia. Obiekt ten wpisany jest na listę UNESCO. Została ona otwarta w roku 1913. Można ją oglądać również z wewnątrz i zapoznać się z jej historią w formie multimedialnej. Panorama Racławicka to jedno z najważniejszych i najwspanialszych dzieł dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Jest obrazem, który przedstawia Bitwę pod Racławicami. Ma aż 114 metrów długości i 15 metrów wysokości. To wielkie malowidło prezentuje wszelkie, nawet najmniejsze szczegóły pola bitewnego. Głównym artystą, który stworzył to imponujące malowidło był Jan Styka, malarz pochodzący we Lwowa. Obraz trafił do Wrocławia po II wojnie światowej, udostępniony publiczności dopiero w1985 roku.
Kolorowy, tętniący życiem, gościnny i otwarty na przyjezdnych Wrocław przepełniony jest atrakcjami turystycznymi. Chyba nikt nie wyjeżdża z tego miasta rozczarowany, gdyż nie sposób tam się nudzić.