Jak przetrwać długi lot?

Długodystansowe loty międzykontynentalne dla wielu osób są prawdziwą zmorą. Strach przed lataniem samolotem, niemożność zaśnięcia przez kilkanaście godzin, połamany kręgosłup, a po wylądowaniu trwający kilka dni jet lag – jeżeli brzmi to dla Was znajomo, musicie koniecznie zapoznać się z naszym krótkim poradnikiem. Sprawdźcie z nami, w jaki sposób przetrwać loty długodystansowe!

Nie przejadaj się!

Na lotach międzykontynentalnych zawsze serwowany jest co najmniej obiad i śniadanie albo obiad i kolacja – oczywiście wszystko zależy od tego, jak długi jest lot i pomiędzy którymi strefami czasowymi się przemieszczamy. Zawsze jednak możecie być pewni, że jedzenia będzie naprawdę dużo – zwłaszcza w Samolotstosunku do możliwości kobiet czy mniej postawnych mężczyzn. Jeżeli nie chcecie cierpieć na dolegliwości żołądkowe, po pierwsze nie najadajcie się w domu przed lotem – pierwszy posiłek jest serwowany bardzo szybko, zatem z pewnością nie będzie Wam to potrzebne. Jednocześnie nie zjadajcie na siłę ani z łakomstwa wszystkich elementów posiłku serwowanych przez załogę – o ile nie macie tak dużych potrzeb energetycznych, posiłek będzie dla Was za duży i niepotrzebnie obciąży Was żołądek, przez co dalsza podróż samolotem nie będzie tak komfortowa jak mogłaby być.

Raczej odmów alkoholu

Jeżeli masz problemy z podróżowaniem samolotem, raczej nie korzystaj z pokładowej oferty napojów alkoholowych. Wiele osób sądzi, że kilka lampek wina pomoże im przetrwać trudny lot, jednak jest to rozwiązanie jedynie doraźne. Wierzcie mi, że kac na wysokościach boli jeszcze bardziej niż zwykle – a z powodu zmęczenia i natłoku wrażeń alkohol może zadziałać na Wasz organizm w nietypowy i ciężki do przewidzenia sposób. Jeżeli nie jesteś przyzwyczajony do spożywania alkoholu w samolocie, a sama podróż samolotem jest dla Ciebie traumą – skup się raczej na wodzie mineralnej i sokach owocowych, które dostarczą Twojemu organizmowi niezbędnych witamin i mikroelementów, których będziesz bardzo potrzebować.

Ubierz się wygodnie

Podróż samolotem to nie wybieg – tutaj nie liczy się ani szyk, ani elegancja, ale po prostu wygoda. Najlepiej zawsze sprawdzają się miękkie spodnie dresowe, bluza z kapturem na wypadek chłodniejszego powietrza w samolocie i obuwie na miękkiej podeszwie – najlepiej sprawdzą się oczywiście adidasy. Zabierzcie ze sobą także grube wełniane skarpetki – nie ma potrzeby, abyście w trakcie snu siedzieli w butach na stopach. Przydadzą się również podstawowe środki higieniczne!

Zobacz także http://bp-summer.com.pl/podrozowanie-samolotem-swietny-pomysl/