Podróżowanie samolotem? Świetny pomysł!

Gdyby nie taki wynalazek ludzkości jak samolot, podróże na dziesiątki tysięcy kilometrów odbywane przez ludzi dłużyłyby się tygodniami, a tak zajmują zaledwie parę godzin. Co należy wiedzieć przed udaniem się w podróż nad ziemią?

Przed wylotem każdy z nas pakuje swoje rzeczy. Już tutaj pojawia się pierwsza kwestia związana z lataniem – każda linia lotnicza posiada swoje określone wymogi dotyczące rozmiaru i wagi walizki i większość z nich dopuszcza wniesienie na pokład oprócz bagażu podręcznego jeszcze jednej małej torebki – np. torby z laptopem. Dowiedzieć się o panujących przepisach jest dosyć ważne, dzięki temu możemy być pewni, że na lotnisku nie będziemy musieli dopłacać za nadbagaż.

Później kwestia stroju – może i nie każdy przywiązuje do tego wagę, ale warto się nad tym również zastanowić, szczególnie w przypadku Samolot na pasie startowymdalekodystansowych lotów. Powinniśmy ubrać się wygodnie i ciepło, niezależnie od pory roku. Na pokładzie samolotu działa klimatyzacja i może okazać się dosyć chłodno.

Żeby maksymalnie zadbać o swój komfort podczas podróży powinniśmy pamiętać o jakiejś przekąsce. Jeśli nie chcemy kupować posiłku na pokładzie samolotu, możemy wnieść ze sobą niepachnące inwazyjnie i w miarę możliwości niekruszące się produkty. Nie dotyczy to jednakże napojów, choć te nabyć możemy na lotnisku, już po przejściu kontroli.

Co robić podczas lotu?

Po wzniesieniu się nad ziemią okazuje się, że mamy przed sobą jeszcze jakiś czas podróży – parę godzin, godzinę. W tym czasie, żeby lot szybciej nam minął, możemy robić wiele rzeczy – spać, czytać książkę, słuchać muzyki czy oglądać film. Niektóre linie lotnicze umożliwiają swoim pasażerom korzystanie z pokładowej sieci Wi-Fi – wtedy oglądanie filmu na laptopie czy serfowanie po Internecie jest całkowicie dostępne, przeważnie jednak jest to usługa płatna. Oczywiście jest jeszcze jedno zajęcie, które nie wymaga żadnych rekwizytów, mianowicie siedzenie przy oknie i obserwowanie wyjątkowych widoków. W niektórych przypadkach dopiero to może sprawić, że poczujemy się w naprawdę wyjątkowej sytuacji, na własne oczy zobaczymy, jak bardzo daleko znajduje się ląd pod nami. Trzeba przecież przyznać, że lot samolotem to niebywałe doświadczenie.

Wszelkie niezbędne informacje zazwyczaj znajdziemy na stronie internetowej wybranych przez nas linii lotniczych. Warto wcześniej zapoznać się ze wszystkimi wymogami i przeczytać porady, ponieważ to zawsze pomaga lepiej przeżyć podróżowanie samolotem.

Zobacz także http://bp-summer.com.pl/jak-przetrwac-dlugi-lot/