Nowoczesna Barcelona

Jeżeli podążaliście za naszymi wcześniejszymi wskazówkami, z pewnością macie już za sobą zwiedzanie historycznej części Barcelony. Jest ona niewątpliwie przepiękna, jednak warto pamiętać, że stolica Hiszpanii to nie tylko zabytki, ale także bardzo prężnie rozwijające się nowoczesne europejskie miasto. Dlatego warto też zwrócić uwagę na bardziej współczesne elementy – zapewniamy Was, że także i tutaj jest co zwiedzać.

Camp Nou

Każdy fan piłki nożnej niewątpliwie powinien zobaczyć przynajmniej raz w życiu legendarny stadion FC Barcelony – przez długie lata najlepszego klubu piłkarskiego w historii. CBarcelonaodziennie do południa można zwiedzać muzeum współczesnej historii klubu, a także wejść na trybuny czy na murawę. Jeżeli macie czas i ochotę na wieczorne wyjście, polecamy także wybrać się na jakiś mecz – emocje są niesamowite, nawet jeżeli będzie to tylko zwykła ligowa rozgrywka.

Tibidabo

Tibidabo to najwyższy punkt widokowy, jakim może pochwalić się Barcelona. Na wzgórzu, które znajduje się na wysokości pięciuset dwunastu metrów nad poziomem morza, znajduje się dodatkowo radiowo-telewizyjna wieża Torre de Collserola, na której szczyt można wyjechać i podziwiać stamtąd panoramę miasta. Dodatkowo na Tibidabo znajduje się park rozrywki – polecamy ten punkt wyprawy zwłaszcza rodzinom z małymi dziećmi, które niewątpliwie będą zachwycone taką rozrywką i spędzą tam na pewno długie godziny.

Poble Espanyol

To również bardzo ciekawy punkt na mapie Barcelony. Jest to mini-miasteczko hiszpańskie, składające się ze stu siedemnastu konstrukcji, imitujących zarówno najbardziej charakterystyczne hiszpańskie budynki jak i zwykłe tradycyjne domy, w których tradycyjnie mieszkają Hiszpanie. Co najważniejsze, budynki zostały zrekonstruowane w oryginalnych rozmiarach, co zapewnia znakomitą rozrywkę właściwie na cały dzień zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Port Vell

Port Vell znajduje się w obrębie Las Ramblas, dlatego nie będzie trudno do niego trafić – na pewno natkniecie się na niego już pierwszego dnia zwiedzania podczas spaceru po starym mieście. Port jest stosunkowo stary, wręcz zabytkowy, jednakże w ostatnich latach wokół niego została zbudowana ogromna strefa rozrywki. Znajduje się tam mnóstwo restauracji, sklepów, placów zabaw, a nawet kino. Dodatkowo warto zajrzeć do L’Aquarium de Barcelona, które jest jednym z największych i robiących największe wrażenie oceanariów na świecie. Bilet wstępu jest warty właściwie każdych pieniędzy – zwłaszcza jeżeli podróżujecie z dziećmi!