Praga – zwiedzamy!

Czechy na szczęście znajdują się naprawdę blisko Polski. Nic zatem dziwnego, że każdego roku coraz więcej naszych rodaków wyjeżdża na krótsze lub dłuższe wypady do Pragi, która przez wiele osób uznawana jest za najładniejszą europejską stolicę. Nie da się zaprzeczyć, że Praga ma swój niesamowity klimat – niezależnie od tego, ile razy wrócicie do tego miasta, za każdym razem z pewnością odkryjecie coś nowego i nigdy nie będzie Wam mało. Serdecznie polecamy Pragę nie tylko na weekend, nie tylko na majówkę, ale także na znacznie dłuższy wypad.

Jedzenie w Pradze

Czesi uwielbiają jeść – widać to zwłaszcza po ich tuszy. Czeska kuchnia jest wyjątkowo ciężka – mnóstwo smażonych potraw, ziemniaków oraz serów, a za to niewiele warzyw w jakiejkolwiek postaci. Te ostatnie występują zazwyczaj wyłącznie w charakterze kapusty duszonej na ciepło podawanej do mięs. PragaMiłośnicy sałatek z pewnością w Pradze sobie nie pojedzą – nie da się jednak zaprzeczyć, że czeska kuchnia ma również swój niepowtarzalny urok, zatem warto na kilka dni odłożyć swoje dietetyczne postanowienia i zapomnieć o nich. W Pradze polecamy szczególnie zjeść kaczkę z knedlami i wspomnianą już kapustą na ciepło (zazwyczaj czerwoną). Kaczka to wręcz narodowe danie czeskie! Jeżeli niestraszne Wam kalorie, polecamy zamówić smażony ser z frytkami oraz sosem tatarskim. Rozpływający się w ustach i ciągnący na widelcu żółty ser na gorąco z panierką smażoną w głębokim tłuszczu, a do tego frytki okraszone sosem na bazie majonezu – uwierzcie, że jest to pyszne, chociaż Wasza wątroba po kilku takich daniach będzie błagała o litość.

Jeżeli lubicie wieczorne posiadówki przy piwie, zapoznajcie się również z bogatą gamą przekąsek do piwa – inaczej niż w Polsce, do piwa nie podaje się w Czechach paluszków czy chipsów, ale różnego rodzaju ciekawe przekąski. Znajdziecie tutaj między innymi nakładany hermelin (czyli camembert marynowany z ostrymi przyprawami w oleju), utopence (czyli marynowane serdelki), diabelskie tosty (tosty z mięsem mielonym doprawionym na ostro) czy też innego rodzaju przekąski. Każda z nich z pewnością jest warta spróbowania!

Picie

Oczywiście Czechy słyną przede wszystkim z piwa. Również Praga ma go mnóstwo do zaoferowania – wiele małych barów ma nawet swoje małe browary! Jakkolwiek trunek ten jest w Czechach zdecydowanie niedoceniany, jeżeli spotkacie morawskie wino, również polecamy go spróbować. Jest naprawdę wyjątkowo smaczne, a przy tym niedrogie! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Zobacz także http://bp-summer.com.pl/praga-cudowne-miasto-mostow-i-piwa/