Nowy Jork – najbardziej zaskakujące miasto USA

Nowy Jork jest miastem, o którym słyszał dosłownie każdy – nie tylko my dorośli, ale i nasze pociechy. Samo w sobie, miasto jest wspominane nie tylko na lekcjach geografii, lecz także w przeróżnych środkach masowego przekazu, oraz w wielu mniej spodziewanych rzeczach, takich jak muzyka, książka czy film.

Nowy jork ciekawostki

Pomimo faktu, że Nowy Jork znajduje się kawał od nas, konkretnie w Ameryce Północnej – nie jeden postanawiając wybrać się do USA właśnie tam kieruje swe kroki i osiada tam często na stałe. Co tak bardzo wyszczególnia Nowy Jork, że na jego nazwę możemy natrafić praktycznie wszędzie?

New York – najbardziej zaludnione miasto w Stanach Zjednoczonych

Jeśli logicznie pomyśleć, Nowy Jork musi przyciągać wielu ludzi. Turyści tak naprawdę są tam stale obecni – 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, niezależnie od panującej pory roku. Jednakże nawet i bez nich miasto dobrze sobie radzi, będąc jak widać po powyższym najbardziej zaludnionym miastem w USA. Co do samych mieszkańców, to według danych możemy w owym mieście napotkać ponad 800 różnych języków i dialektów, oraz przy okazji spotkać chyba każdą możliwą w obecnych czasach narodowość, w tym oczywiście także naszą polską.

Kultura Nowego Jorku

Wbrew pozorom „New York” nie jest popularny tylko z tego powodu, że ktoś tam postanowił o nim wspomnieć w piosence i inni poszli jego śladem. W rzeczywistości na terenie tego miasta wiele form sztuki miało swoje początki. W Nowym Jorku swoje początki miały konkretne rodzaje muzyki, takie jak hip hop, punk, salsa, czy disco, oraz bardzo popularny freestyle i tak zwany „Tin Pan Alley”. Warto tutaj dodać, że poza sceną muzyczną, Nowy Jork do tej pory przez wielu jest także uznawany za prawdziwą światową stolicę tańca. Autentyczną kwintesencją obydwu tych rodzajów „sztuki”, plus jeszcze trzecia forma, czyli aktorstwo, jest w Nowym Jorku pewne miejsce, łączące wszystkie te przypadki, będąc zarazem urzeczywistnieniem marzeń chyba każdego tancerza, piosenkarza czy aktora – oczywiście mowa tu na temat miejsca zwanego Broadway, które jest skupiskiem około 40 największych nowojorskich teatrów. Należy tutaj także dodać, że sam Broadway przecina tylko jedna ulica, znana i kojarzona przez wszystkich, mająca nazwę „Times Square”. Oczywiście jednak poza wspomnianym, miasto ma do zaoferowania znacznie więcej i tak naprawdę w każdym miejscu możemy napotkać na coś interesującego. Warto pamiętać, że niektóre dzielnice są bardzo niebezpieczne, a to, co często na ich temat widzimy na przykład w filmach, wcale nie jest przesadzone.

Polecamy również zapoznać się z http://bp-summer.com.pl/nowy-jork-co-zwiedzic/