Nowy Jork – co zwiedzić?

W Nowym Jorku niewątpliwie można się zatracić – to, jak wiele rzeczy jest tutaj do zrobienia, jak wiele rzeczy do spróbowania, jak wiele potraw do zjedzenia, może przyprawić niejedną osobę o zawrót głowy. Nowy Jork jest tak duży, że bez wątpienia plan zwiedzenia go i tak spali na panewce. O tym mieście można opowiadać wiele, dzisiaj zatem kolejny post dotyczący Wielkiego Jabłka! Z pewnością nie jest to jednak koniec mini-przewodników po Nowym Jorku, gdyż miasto stanowi wręcz niewyczerpane źródło inspiracji.

Central Park

Będąc w Nowym Jorku nie możecie przegapić jego zielonych płuc – czyli właśnie Central Parku. To ogromna zielona przestrzeń, w której spotkacie Central Parkprzede wszystkim biegaczy oraz nowojorczyków spacerujących z psami. Jeżeli traficie do Central Parku, z pewnością od razu rozpoznacie ten park – był on bowiem tłem do niezliczonej wręcz liczby scen filmowych. Jeżeli znudzicie się odpoczywaniem, możecie poszukać również czegoś dla ducha – nieopodal Central Parku znajduje się Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Sztuki.

Wall Street

To tutaj każdego dnia ważą się finansowe losy praktycznie całego świata – może nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale od decyzji podejmowanych codziennie rano na Wall Street zależy naprawdę wiele – w skali mikro również nasze finansowe życie. Fasada nowojorskiej giełdy, przykryta ogromną flagą Stanów Zjednoczonych stanowi chyba najbardziej rozpoznawalny symbol miasta. Podobnie jak słynny na całym świecie pomnik byka odlany z brązu. Zdjęcie z bykiem jest obowiązkowe dla każdego turysty!

One World Trade Center

Po tragicznym zamachu terrorystycznym na budynki World Trade Center w 2001 roku przez długi czas na Nowy Jork były zwrócone oczy całego świata, który byl ciekawy, jak Nowy Jork poradzi sobie z tą tragedią. Dziś, ponad szesnaście lat od tamtych tragicznych wydarzeń, na Nowym Manhattanie powstała wysoka na 541 metrów. Polecamy wyjechać na jej ostatnie piętro, skąd rozciąga się fantastyczny widok na cały Nowy Jork. Oczywiście na terenie Nowego World Trade Centre nie mogło zabraknąć pomnika upamiętniającego ofiary tamtych tragicznych dni. Zapalony ogromny reflektor skierowany w niebo widoczny jest praktycznie z każdego miejsca w mieście i robi naprawdę ogromne symboliczne wrażenie. Obok wieży zlokalizowany został także World Trade Center Memorial, czyli muzeum, w którym znajdują się między innymi przedmioty zachowane ze zniszczonych wież, a także wiele innych, chwytających za serce, pamiątek i rzeczy.

Polecamy zapoznać się z http://bp-summer.com.pl/nowy-jork-najbardziej-zaskakujace-miasto-usa/