Kanada – koszty wyjazdu

Kanada zazwyczaj wydaje się nam bardzo drogim krajem. Położona daleko, dostać się tam z Polski można właściwie wyłącznie samolotem, a sama podróż trwa kilkanaście godzin bez przerwy. Dodatkowo jest to kraj stosunkowo bogaty, a na domiar złego położony niedaleko Stanów Zjednoczonych, które zdecydowanie nie są najtańszym kierunkiem na wyjazd. Czy to prawda? Ile kosztuje przeciętny wakacyjny wyjazd do Kanady? Sprawdźmy!

Nocleg

Ceny za miejsce w pokoju w przeciętnym motelu (zazwyczaj jest to pokój czteroosobowy) zwykle zaczynają się od 50 CAD. Zdecydowanie nie jest to mało dla polskiego turysty, dlatego warto poszukać tańszej alternatywy. Wiele osób podróżujących do Kanady w miesiącach letnich decyduje się na nocowanie w namiocie. Tutaj możecie wybrać albo nocleg na polu kempingowym albo też na dziko. W pierwszym przypadku koszt rozbicia Kanadanamiotu na jedną noc to około 15 – 35 CAD, jednakże będziecie mieli zapewnioną łazienkę i ubikację. W drugim przypadku musicie radzić sobie sami, jednakże z drugiej strony na pewno sporo zaoszczędzicie, bowiem Kanada zezwala na rozbijanie namiotu właściwie w dowolnym miejscu – za darmo. Uważajcie jednak na miejsca noclegowe położone na skraju lasów, gdyż może się zdarzyć, że natkniecie się tam na niedźwiedzie!

Jedzenie w restauracjach

Tutaj też oczywiście mamy wiele opcji do wyboru – można zdecydować się na popularne sieciówki z fast foodami, przydrożne bary, których w Kanadzie jest mnóstwo, albo też na wykwintne restauracje. Najbardziej rozsądnym kompromisem pomiędzy ceną a jakością zdecydowanie będą przydrożne bary. W nich można zjeść niedrogo, a czy smacznie – to już zależy od Waszych kubków smakowych. Oczywiście w większości miejsc królują hamburgery z frytkami i colą, zatem wyraźnie widać tam wpływy amerykańskie. Popularną i niedrogą kanadyjską potrawą jest poutine, czyli frytki z serem polane sosem pieczeniowym. Co ciekawe, Kanada uwielbia również sushi – w wielu barach znajdziecie rolki naprawdę dobrej jakości, niejednokrotnie znacznie tańsze niż w Polsce!

Zakupy spożywcze

Również w supermarketach widać amerykańskie wpływy – znajduje się tam mnóstwo wysoko przetworzonego, napakowanego chemią jedzenia. Można jednak znaleźć także dobre produkty, z których słynie Kanada. Koszt bochenka chleba dobrej jakości to na przykład około 4 CAD. Co ciekawe, w Kanadzie nie będziecie musieli płacić za wodę – właściwie w każdej restauracji czy supermarkecie Wasza pusta butelka po wodzie zostanie nią na nowo napełniona za darmo!