Włochy – koszty wyjazdu

Włochy to jeden z najbardziej popularnych kierunków wakacyjnych wypadów w Europie. Oczywiście zanim zdecydujecie się na taką podróż, powinniście trochę poczytać o tym państwie, jego zabytkach i oferowanych atrakcjach, ale oczywiście także o cenach. Często bowiem atrakcyjne turystycznie kraje traktują przyjezdnych jak maszynkę do wydawania pieniędzy, windując koszty pobytu w danym miejscu wręcz do niebotycznych wysokości.

Ceny we Włoszech

Jadąc do Włoch, oczywiście musisz liczyć się z wyższymi cenami niż w Polsce – tak jednak jest właściwie we wszystkich krajach Europy zachodniej. Włochy w zasadzie nie odbiegają znacząco ceną od innych pobliskich państw takich jak Portugalia czy Hiszpania. Przeciętny posiłek w restauracji dla jednej osoby to wydatek rzędu 10 – 15 euro. Stosunkowo tanie jest produkowane na miejscu wino, gdyż butelkę całkiem przyzwoitego trunku można kupić nawet już od pięciu euro. Za espresso zapłacimy 1 euro, zaś za większą kawę z mlekiem – 2 euro. Cenny pizzy margherity zaczynają się od 5 euro, zaś pizzy z większą ilością składników oscylują w granicach 10 euro. Najdroższy będzie nocleg – decydując się nawet na budżetowy hostel w większych miastach będziemy musieli liczyć się z wydatkiem około 30 euro od osoby. Hotele z osobną łazienką i w dobrej lokalizacji będą nas kosztowały co najmniej 50 euro za osobę za noc.

Jak obniżyć koszty wyjazdu?

Jak widać, Włochy z pewnością nie są najtańszym miejscem na wypad – zawsze jednak da się w jakiś sposób zminimalizować koszty, które są zbędne? Jakie są na to nasze patenty? Przede wszystkim zacznij planować wyjazd wcześniej i rozglądaj się za różnego rodzaju promocjami. Sprawdź oferty we włoskich serwisach zakupów grupowych – na pewno znajdziesz tam korzystne promocje na jedzenie w dobrych restauracjach. Bilety na przejazdy lokalną Włochykomunikacją czy bilety wstępu do muzeów i zabytków kupuj jak najwcześniej – wtedy niejednokrotnie można liczyć na naprawdę spore zniżki. Jeżeli będziesz poruszać się po mieście komunikacją miejską, nie kupuj jednorazowych biletów pojedynczo, ale w paczkach – wtedy cena jednostkowa jest niższa. Być może będzie bardziej opłacało się zainwestować w bilet kilkudniowy? Możesz korzystać również z kart turysty, które pozwalają na darmowe wejście do wybranych atrakcji, a także uprawniają do zakupu biletów wstępu do pozostałych zabytków w korzystnych cenach. Szukając restauracji do zjedzenia posiłku, zawsze zbaczaj z głównego turystycznego szlaku – będzie smaczniej i taniej!