Zwiedzamy Amsterdam

Mamy nadzieję, że pierwsza część naszego krótkiego przewodnika po Amsterdamie zaciekawiła Was na tyle, że zechcecie w najbliższym czasie wybrać się do tego miasta. Jeżeli tak, dzisiaj mamy dla Was garść kolejnych inspiracji dotyczących możliwości, jakie oferuje stolica Holandii dla turystów. A naprawdę jest co zwiedzać!

Muzeum van Ghoga

Jeżeli po wizycie w Rijksmuseum nie będziecie jeszcze mieli dosyć podziwiania obrazów, Muzeum van Ghoga z pewnością powinno być obowiązkowym punktem wycieczki – zwłaszcza, że znajduje się niedaleko. Oprócz Słoneczników namalowanych przez van Ghoga i innych jego obrazów można podziwiać tutaj także dzieła stworzone przez innych malarzy, którzy tworzyli w tym samym okresie co mistrz. W większości są to obrazy impresjonistyczne, dlatego polecamy wybrać się do tego muzeum jeżeli wolicie nieco bardziej nowoczesne malarstwo.

Begijnhof

Begijnhof to bardzo interesujące miejsce. Znajduje się praktycznie w centrum najstarszej z dzielnic Amsterdamu i jest zamkniętym osiedlem, będącym rodzajem niereligijnego klasztoru. Begijnhof powstał w czternastym wieku – wówczas założono Stowarzyszenie Beginek. Na przełomie piętnastego, szesnastego i siedemnastego wieku wzniesiono większość budynków tworzących w dzisiejszych czasach dzielnicę Beginek. Do stowarzyszenia przez lata należały niezamężne kobiety pochodzące z bogatych rodzin oraz wdowy. Begijnhof był czymś w rodzaju klasztoru lub hospicjum – Beginki zajmowały się bowiem biednymi i chorymi o

osobami. Dzisiaj stowarzyszenie Beginek już nie istnieje, jednakże dzielnicę tradycyjnie wciąż zamieszkują niezamężne dziewczęta.

Kanały Amsterdamu

Amsterdam nie bez powodu nazywany jest często Wenecją Północy – ilość kanałów w tym mieście jest niemal niezliczona. Spacery brzegami kanałów są naprawdę bardzo inspirujące i sprzyjają niespiesznemu zwiedzaniu miasta. AmsterdamJeżeli się zmęczycie, zawsze możecie odpocząć w jednym z kawiarni, których jest mnóstwo nad brzegiem każdego z kanałów. Robią one ogromne wrażenie przede wszystkim latem, kiedy można zachwycić się pięknem otaczającej przyrody.

Vondelpark

Jeżeli znudzi Wam się spacerowanie po mieście, możecie odpocząć w największym i najładniejszym parku, jaki ma do zaoferowania Amsterdam – Vondelpark. Tutaj zarówno starsi jak i młodsi znajdą coś odpowiedniego dla siebie, więc przy dobrej pogodzie możecie tu spędzić w zasadzie cały dzień. Na terenie parku znajduje się również muzeum poświęcone historii holenderskiej kinematografii.