Najciekawsze miejsca Rzymu

Rzym położony jest na siedmiu wzgórzach skupionych nad rzeką Tyber, która przepływa przez środek miasta z północy na południe. Łączy w sobie starożytność i nowoczesność. To skarbnica kultury i cel pielgrzymów, romantyczne miejsce na weekend we dwoje.

Rzym to przepiękne miasto, które zachwyca bogactwem artystycznym, historycznym i architektonicznym. Piękno Rzymu zaklęte jest w budynkach i obrazach, fascynujących i magicznych miejscach. Rzym to także miasto setek fontann, dziesiątek wspaniałych parków i ogrodów, gdzie większość ulic i budynków skrywa w sobie bogatą historię. Koloseum jest jednym z najważniejszych symboli Rzymu. Jest to potężna budowla o owalnym kształcie Rzymprzeznaczona na igrzyska, które obejmowały zapasy, walki gladiatorów, walki z dzikimi zwierzętami, oraz bitwy morskie. Zbudowany w latach 70-80 n.e. przez cesarzy z dynastii Flawiuszów obiekt był wielokrotnie uszkadzany nie tylko przez trzęsienia ziemi, mimo to przetrwał do współczesnych czasów i w 2007 roku został ogłoszony jednym z siedmiu cudów świata. Szczególnym miejscem w Rzymie jest Ponte Milvio, most będący miejscem kultu zakochanych. Zgodnie z tradycją zawieszają oni na tym moście kłódki, a kluczyk wyrzucają do wody płynącego w dole Tybru.

Zwiedzanie Watykanu

Rzym nierozerwalnie kojarzy się z Watykanem. Na terenie Rzymu znajduje się wiele obiektów sakralnych, licznych muzeów. Chociaż Watykan mieści się na terenie Rzymu, jest najmniejszym państwem świata, zarówno pod względem powierzchni, jak i ludności. Jest również siedzibą władz kościelnych. Watykan i Bazylika św. Piotra, oblegane są przez tysiące wiernych, oraz turystów. Bazylika św. Piotra zachwyca swoim przepychem, rzeźbami i pięknymi kaplicami. To jedna z najważniejszych świątyni na świecie. Na terenie Bazyliki znajduje się grób Jana Pawła II. Muzea Watykańskie są jednym z największych zbiorów kultury i sztuki na świecie. Można ty zobaczyć eksponaty z całego świata i ze wszystkich okresów. Przy okazji pobytu w tym miejscu można również odwiedzić słynne Ogrody Watykańskie. Hiszpańskie Schody mieszczące się na Placu Hiszpańskim są wielką atrakcją dla turystów. Liczą 138 stopni i są jednymi z najdłuższych i najszerszych schodów w Europie. Można na nich posiedzieć i odetchnąć po trudach zwiedzania. Fontanna di Trevi to obowiązkowy punkt na trasie każdej wycieczki zwiedzania Rzymu. Każdy kto wrzuci monetę do fontanny, wróci jeszcze kiedyś do wiecznego miasta.

Każdy, kto chociaż raz odwiedził Wieczne Miasto pragnie jeszcze tam powrócić, aby napawać się pięknem tego miejsca i znaleźć nowe zakątki do odkrycia.