Pomysł na wakacje? Włochy!

Szukając pomysłu na wakacje warto zwrócić uwagę na Włochy – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim. Kraj ten co roku przyciąga prawdziwe tabuny turystów. Turyści nie lubiący zimna, a kochający otaczające nas piękno powinni obowiązkowo rozważyć wyjazd do Włoch, kraju spaghetti i pizzy – na pewno nikt stamtąd nie wróci niezadowolony, a wspomnienia z podróży pozostaną w pamięci na długo.

Państwo graniczy aż z pięcioma morzami: Śródziemnym, Adriatyckim, Liguryjskim, Jońskim, Tyrreńskim, dzięki czemu praktycznie z każdej strony kraj otacza woda, nabrzeża więc starczy dla każdego, kto lubi wylegiwać się na słońcu. Lata są tam bardzo ciepłe i suche, a zimy łagodne, to właśnie dlatego kraj ten jest idealnym pomysłem na wakacje dla ludzi, którzy kochają słońce.

Ale wylegiwanie się na plaży to nie wszystko. We Włoszech znajduje się masa Włochymiejsc i zabytków na skalę światową, które będąc tam obowiązkowo trzeba zobaczyć. Swoją wycieczkę należałoby zacząć od Rzymu, czyli stolicy państwa. Na miejscu możemy zapoznać się z historią Koloseum, które, choć częściowo zniszczone, nadal wywiera ogromne wrażenie na zwiedzających je turystach. W dalekiej przeszłości odbywały się tu na forum publiczności krwawe walki gladiatorów.

Co dalej?

Ogromna świątynia, w przeszłości poświęcona wielu bogom – Panteon czy druga pod względem wielkości na świecie Bazylika św. Piotra, wywołująca zachwyt i podziw dzięki  freskom, malowidłom i zdobieniom, które możemy znaleźć w środku.

Przerwa na obiad

Zwiedzania jest bardzo dużo, dlatego będzie trzeba posilić się lokalnymi potrawami. Do takich należy przede wszystkim pizza i przeróżne makarony, które, gdy człowiek już się posili, można zapić kawą – Włosi bowiem słyną z picia kawy i posiadają jej różnorakie gatunki.

Kiedy już najedliśmy się do syta i zebraliśmy siły na dalsze zwiedzanie, możemy udać się na najstarszy rynek w Rzymie – do Forum Romanum.

Kiedy znudzi nas już zwiedzanie starożytności, odhaczymy na swojej liście Muzea Watykańskie, możemy udać się do Wenecji – miasta na wodzie. To tam możemy wynająć gondolę i przepłynąć ulice miasta, jednocześnie odpoczywając i podziwiając otaczające wodę zabudowania, i wyobrażając sobie, jak wygląda życie w tak unikalnym i urokliwym miejscu.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji i atutów, jakie posiadają i oferują Włochy. Jednak zapachu Kaplicy Sykstyńskiej nie poznamy czytając informatory – warto więc samemu się przekonać o pięknie słonecznej Italii.

Zobacz także http://bp-summer.com.pl/wlochy-koszty-wyjazdu/