Podróżowanie samolotem to nic trudnego!

Samolot to najszybszy i wbrew pozorom najbezpieczniejszy środek transportu. Wypadki zdarzają się niezmiernie rzadko, a dzięki takiemu wynalazkowi możemy przemierzać tysiące kilometrów w stosunkowo krótkim czasie – na pewno krótszym, niż gdybyśmy zdecydowali się na podróż lądem, co też w przypadku podróży za ocean mogłoby okazać się niemożliwym. Z tego powodu warto zapoznać się ze wszystkimi informacjami, jakich powinniśmy przed udaniem się w podróż samolotem zaczerpnąć.

Bilety kupić można przez Internet, nie trzeba będzie wychodzić z domu, dlatego mamy więcej czasu, żeby zająć się kwestią bagażu. Każda linia lotnicza ma określone wymiary bagażu, który chcemy zabrać na pokład. W celu uniknięcia niepotrzebnej krzątaniny oraz dodatkowych opłat za nadbagaż, powinniśmy wcześniej zapoznać się z wymogami i zastosować do porad (np. co w ogóle możemy zabrać na podróż), które zawsze możemy znaleźć na stronie internetowej wybranej przez nas linii lotniczej.

Kiedy kwestię bagażu mamy załatwioną, przemyśleć powinniśmy swój strój i to, co będziemy robić w podróży. Ubrać powinniśmy się neutralnie, ale ciepło – albo przynajmniej zabrać ze sobą na pokład dodatkową bluzę. Podczas Samolotprzelotu działa klimatyzacja i najzwyczajniej w świecie może nam być zimno. A co będziemy robić, to już zależy od każdego z osobna. Można podziwiać widoki, można spać, można czytać książkę, słuchać muzyki czy też rozmawiać z osobą towarzyszącą nam w podróży.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W każdym samolocie znajduje się profesjonalna obsługa, która zawsze udzieli odpowiedzi na wszystkie nasze pytania i pomoże w przypadku jakiegoś nieprzewidzianego kłopotu. To właśnie załoga przed startem instruuje nas, jak używać pasów bezpieczeństwa i maski tlenowej. Oprócz tego daje jeszcze inne wskazówki: przypomina o przełączeniu telefonu na tryb samolotowy, itp.

Jeżeli strach przed lataniem powoduje u nas zbyt wielki stres lub dolegliwości żołądkowe, warto przed wylotem dobrze się wyspać, a podczas startu i lądowania żuć gumę lub ssać cukierka – to zminimalizuje uczucie zatykających się uszu, które powstaje przez zmianę ciśnienia, która zachodzi przy wznoszeniu się i opadaniu maszyny.

Podróżowanie samolotem to ciekawe doświadczenie – ludzie od wieków marzyli o tym, by wznieść się w powietrze, obserwowali ptaki, zbierali informacje po to, by kiedyś jak one polecieć nad ziemią. Teraz taka możliwość jest na porządku dziennym – korzystajmy więc z niej, tutaj nie ma się czego bać!

Zobacz także http://bp-summer.com.pl/podrozowanie-samolotem-swietny-pomysl/