Poznaj stolicę Wielkopolski – Poznań!

Ludzie uwielbiają podróżować, szczególnie do miast, które wiele oferują. Jednym z takich jest Poznań – miasto położone w środkowo-zachodniej Polsce nad Wartą, które zarazem jest stolicą Wielkopolski. Co takiego można tam robić, co zobaczyć i jak być zadowolonym ze swojego wyjazdu?

Przede wszystkim w Poznaniu nie będziemy się nudzić – centrum miasta o każdej porze dnia i nocy tętni życiem. Mamy do wyboru niezliczoną ilość kafejek, restauracji, klubów i pubów, do których udać się możemy ze znajomymi, oczywiście zaraz po zwiedzeniu najważniejszych i najbardziej godnych zobaczenia obiektów. Oprócz kafejek, restauracji, klubów i pubów w Poznaniu znajduje się też wiele innych atrakcji: jezioro Malta, nad którym Poznańmożna w słoneczny dzień naprawdę przyjemnie spędzić popołudnie – czy leżąc na kocu na brzegu, czytając książkę i łapiąc promienie słońca, czy też grając ze znajomymi w najróżniejsze gry na świeżym powietrzu, od odbijania piłki, kończąc na zwykłej grze w karty. W pobliżu jeziora Malta znajdują się również od jakiegoś czasu Termy Maltańskie – największy ośrodek sportowo-rekreacyjny w Polsce, jest on drugim pod względem wielkości obiektem tego typu w Europie. To tam wykupując bilet można skorzystać z wielu atrakcji, między innymi basenów i saun, co okazuje się świetnym wariantem na spędzenie wolnego popołudnia.

Co zwiedzić w Poznaniu?

Tym, którzy już wystarczająco odpoczęli korzystając z wyżej wymienionych atrakcji pozostaje jeszcze zwiedzanie miasta, a bez wątpienia w mieście tym jest co zobaczyć. Zwolenników architektury nogi same pewnie poniosą na stary rynek, gdzie oprócz kolorowych kamienic z ozdobnymi ornamentami zobaczyć możemy renesansowy ratusz, którego początki sięgają aż XIV wieku. To przy nim codziennie usłyszeć można hejnał Poznania, a zaraz potem oczarować nas mogą dwa bodące się równo w południe koziołki, będące równocześnie znakiem rozpoznawczym miasta. Od niego właśnie można rozpocząć swoją wycieczkę, znajduje się bowiem w samym centrum wspomnianych wcześniej barów i restauracji. Na uwagę zasługuje również Ostrów Tumski z katedrą archidiecezjalną, który od lat wpisany jest w panoramę Poznania, a najstarsza polska katedra jest równocześnie jednym z najstarszych polskich kościołów oraz miejscem pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalnym miejscem chrztu Mieszka I.

Poznań kryje w sobie jeszcze mnóstwo innych zabytków i atrakcji, daje wiele możliwości i turyści mogą być pewni, że tam się nikt nie będzie nudzić.

Zobacz także http://bp-summer.com.pl/poznan-niepozorne-miasto-pelne-piekna/