Poznań – niepozorne miasto pełne piękna

Jak dobrze wiemy Poznań to stolica województwa Wielkopolskiego, rzadko jednak zwracamy na niego jakąś szczególną uwagę, chyba że oczywiście tam mieszkamy lub mamy z tym miastem jakiś związek. Tymczasem Poznań znajduje się w pierwszej piątce najbardziej zaludnionych Polskich miast, oraz jest ósmym pod względem powierzchni. Czemu więc wielu z nas tak słabo go zna?

Miasto pełne pozorów

Podróż do Poznania Poznań to wbrew pozorom bardzo stare miasto, które utworzono już w X wieku naszej ery. Pomimo tego jednak przez cały ten okres, aż do dnia dzisiejszego, jest on słabo rozpoznawalny, gdyż tak naprawdę wszelkie ważne wydarzenia przez całe jego istnienie działy się gdzieś indziej. Jeśli się nad tym zastanowić, Poznań istniał przez te wszystkie lata jakby z boku, co chwilę będąc „przejmowanym” przez inne władze w ciszy, która tak naprawdę sprawiła, że miasto przetrwało do dziś. Jest to trochę dziwne, gdyż pomimo naprawdę małych wzmianek w historii Polski na jego temat, ma on jednocześnie bardzo ważne dla nas znaczenie, gdyż jest o nim mowa w naszym polskim hymnie narodowym, a co często nawet nie zauważamy, pomimo tego, że go dobrze znamy. Można to zobrazować tak naprawdę kilkoma słowami, które brzmią: „Niepozorne miasto o ukrytej sile”.

Bogate „zaplecze” historyczne to nie wszystko

Zwiedzanie PoznaniaPomimo niezbyt dużej ilości historycznych wydarzeń, Poznań posiada kilka pięknych historycznych miejsc, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim należy zobaczyć jego starą część rynku, oraz tak zwane Rogalowe Muzeum, które opowiada historię ich powstania w bardzo przystępny i jak wielu twierdzi humorystyczny sposób. Innym miejscem wartym obejrzenia jest brama Poznania, czy piękne jezioro Maltańskie. Poza tym mamy także możliwość obejrzenia kilku pięknych kościołów i katedr, natknięcia się na kilka wspaniałych pomników i posągów, w tym tak zwany Pomnik Pogromców Enigmy, czy pomnik bardzo dobrze nam znanego, wspaniałego poety Adama Mickiewicza, który według zapisków historycznych był pierwszym pomnikiem autora jaki został postawiony w Polsce i to ledwo cztery lata po jego śmierci. Warto dodać, że w Poznaniu istnieje kilka ciekawych miejsc mających tak zwane „walory edukacyjne”, wśród których znajdziemy chociażby takie miejsca jak piękny Ogród Botaniczny UAM, Uniwersytet imienia wspomnianego już wyżej Adama Mickiewicza, czy miejsca bardziej „dla młodszych”, takie jak „Karmelkowo Manufaktura Cukierków”, czy tak zwane „Słodkie Czary Mary”, które jest Manufakturą Słodyczy.

Zobacz także http://bp-summer.com.pl/poznaj-stolice-wielkopolski-poznan/