Zwiedzamy Wiedeń

Wiedeń to jedna z europejskich stolic, które są najczęściej i najchętniej odwiedzane przez turystów nie tylko z Europy, ale również z całego świata. Oczywiście dla podróżników spoza Europy dotarcie do Wiednia to dość duże wyzwanie logistyczne, jednak dla nas, Polaków, Wiedeń jest właściwie idealną destynacją na kilkudniowy wypad czy przedłużony weekend, na przykład majowy. Jeżeli wybieracie się do stolicy Austrii, jest kilka rzeczy, które koniecznie musicie zobaczyć. Sprawdź z nami, jakie są obowiązkowe punkty wycieczki do Wiednia!

Pałac Schönbrunn

Pałac został zbudowany na przełomie siedemnastego i osiemnastego wieku – jego budowa zajęła naprawdę sporo czasu, jednak opłacało się, bo efekt jest naprawdę imponujący. Zwiedzanie pałacu jest niesamowite; robi on ogromne wrażenie na turystach z całego świata, którzy niejednokrotnie wskazują, że Schönbrunn jest najłWiedeńadniejszym pałacem, jaki kiedykolwiek widzieli. Zwiedzanie może Wam zająć nawet cały dzień, gdyż teren pałacowy jest ogromny – na jego terenie znajduje się między innymi palmiarnia, ogrodowy labirynt, liczne ogrody, a nawet… ZOO! Wejście do pałacu jest niestety odpłatne, jednak sami możemy zadecydować, ile konkretnie zapłacimy – zależy to od ilości pomieszczeń, które chcemy zwiedzić. Ceny zwiedzania wnętrza pałacu Schönbrunn wahają się od trzynastu do trzydziestu euro, zaś samo zwiedzanie ogrodów jest darmowe. Polecamy również wybrać się na taras widokowy i wypić tam kawę z przepięknym widokiem na Wiedeń.

Hofburg Vien

Hofburg to kolejny pałac, który jest wizytówką Wiednia na całym świecie. W trzynastym wieku na miejscu dzisiejszego Hofburg Vien znajdował się jeden z pierwszych na terytorium dzisiejszej Austrii zamek, który z czasem został rozbudowany, aż powstał robiący ogromne wrażenie i naprawdę imponujący pałac. Oczywiście, jak większość tak okazałych budynków w Wiedniu, przez długie lata była to jedna z siedzib rodu Habsburgów. Dzisiaj pałac został przekształcony w centrum kulturalne – znajduje się tutaj wiele restauracji, sala kongresowa, liczne muzea, a nawet kościół. Każdego dnia spotyka się tutaj mnóstwo Wiedeńczyków, gdyż pałac posiada oczywiście także fantastyczne ogrody, gdzie latem można odpocząć w cieniu drzew. Jeżeli chcecie zwiedzić wnętrze pałacu, przygotujcie się na konieczność uregulowania opłaty za wstęp – aktualnie wszystkie królewskie apartamenty można zwiedzić za dwanaście i pół euro, a zatem nie jest to wygórowana cena za tak przepiękne i fantastyczne widoki.

Zobacz także http://bp-summer.com.pl/wieden-jak-znalezc-najlepsze-atrakcje/