Zobacz co oferuje Frankfurt nad Menem!

Ludzie, którzy chcieliby udać się gdzieś na parę dni, koniecznie powinni zwrócić uwagę na naszych zachodnich sąsiadów oraz ich miasto wieżowców – Frankfurt. Położony nad Menem u stóp gór Taunus jest piątym pod względem wielkości miastem w Niemczech i jednocześnie jedną z najważniejszych metropolii finansowych i biznesowych świata. Co jest w nim takiego, co tak bardzo przyciąga turystów z całego świata?

W pierwszej kolejności powinniśmy udać się na Mainhattan – nowoczesne skupisko wieżowców, będące centrum frankfurckiego biznesu i nawiązujące do Nowego Jorku. Znajduje się tam do niedawna najwyższy wieżowiec w Europie – Comerzbank Tower, który wysoki jest aż na 259 metrów. We Frankfurcie ma miejsce również jedna z najważniejszych giełd na świecie, warto więc zwiedzając zwrócić uwagę na jej budynek.

Dla zwolenników muzeów jest to prawdziwy raj – nad Menem rozciąga się Wybrzeże Muzeów, czyli 13 różnych muzeów zgromadzonych po obu stronach Frankfurtrzeki. Tutaj co roku odbywają się imprezy: Noc Muzeów i Festiwal Wybrzeża Muzeów – dla tych więc, co preferują ten rodzaj rozrywki jest to niewątpliwie wymarzone miejsce. Oprócz tego mamy do zobaczenia stare miasto, które skupia się wokół placu Römerberg – coś dla fanów architektury, podobnie jak Stara Opera oraz ogrom frankfurckich kościołów katolickich i ewangelickich.

Frankfurt nie tylko dla biznesmenów!

Tak dobrze rozwinięte miasto potrafi zmęczyć – znużeni biznesami pracownicy i razem z nim turyści udać się wtedy mogą do jednego z miejskich terenów zielonych – jest ich parę do wyboru. Można przysiąść na ławce w Günthersburgpark, poczytać książkę w Solmpark czy przejść się alejkami 22-hektarowego Palmengarden. Nie licząc rejsu po Menie, jest to jeden z najlepszych pomysłów na odpoczynek i dzięki nim miasto nie stało się jeszcze centrum tylko biznesowym, jest to nadal również zwykłe, przyjemne miasto, panoramę którego można śmiało obejrzeć z tarasu widokowego znajdującego się w budynku zwanym Main Tower. Nie trzeba więc być biznesmenem, żeby spacerować w pobliżu wieżowców – zwolennicy podziwiania pięknych widoków również się tu odnajdą.

Dostać się do Frankfurtu nie jest trudno, nie dosyć, że w mieście znajduje się największe międzynarodowe lotnisko Niemiec, to jeszcze oprócz tego dojechać do niego można z Polski bezpośrednio autostradą A2, podróż więc powinna przebiec szybko i bezproblemowo.

Wyjazd do Frankfurtu jest wspaniałym sposobem na spędzenie weekendu, miasto zaprasza wszystkich!