Praga – cudowne miasto mostów i piwa

Nasi południowi sąsiedzi nie mają dostępu do morza. Jednak, pomimo tego ma do zaoferowania mnóstwo pięknych miejsc, a ich stolica jest wśród tych atrakcji oczywiście najpiękniejsza.

Praga – miasto wielu zabytków

Praga panoramaJeśli mamy kilka dni wolnego i chcemy je aktywnie spożytkować na zwiedzaniu jakiegoś zagranicznego miasta, to warto wybrać się do Pragi. Stolica naszych południowych sąsiadów jest po prostu brylantem. Nie ma chyba na świecie osoby, która była w Pradze i stwierdziłaby, że nie spodobało się jej to miasto. Plusem dla Polaków (szczególnie tych, którzy mieszkają na południu kraju) jest to, że leży ona stosunkowo blisko naszych granic. Zatem w kilka godzin możemy przenieść się do miasta jak z bajki. Praga oferuje mnóstwo różnych hoteli. Możemy wybrać luksusowe i znane sieci lub malutkie i przytulne pensjonaty. Wszystko zależy oczywiście od naszych preferencji. Po przyjeździe i zakwaterowaniu możemy ruszyć w miasto. Lista rzeczy do zwiedzenia jest naprawdę długa. Możemy zacząć tradycyjnie – od zwiedzania Rynku. Możemy przysiąść tam na ławeczkach wokół pomnika Jana Husa, który został spalony na stosie za swoje przekonania religijne. Możemy podziwiać również słynny na cały świat astronomiczny zegar. Z Rynku możemy udać się na najsłynniejszy most w całym mieście – Most Karola. Tu spotkać możemy praską bohemę. Artyści mają swoje wystąpienia, a rzemieślnicy i malarze sprzedają swoje dzieła. W Pradze warto choć na chwilę  schować mapę do kieszeni i zgubić się pośród wąskich uliczek. Wtedy poczujemy prawdziwą magię miasta. Napotkamy na swojej drodze liczne zaułki i malutkie sklepy z pamiątkami, ale także kościoły i muzea.

Piwo i knedliki wjeżdżają na stół

Praga nocąPraga to także rewelacyjne jedzenie. Fakt, że wegetarianie i osoby na diecie będą miały tu ciężki żywot, ale tak to niestety bywa. Czeska kuchnia jest ciężka i pełna mięs, ale jest po prostu warta grzechu. Mięsa i sosy oraz słynne knedliki podbiją serca każdego. Oczywiście nie można wyjechać z tego miasta nie spróbowawszy rewelacyjnego smażonego sera. I rzecz jasna piwo – kwintesencja czeskiej duszy. To ono nadaje sens długim wieczorom w różnych kafejkach i pubach, gdy spędzamy długie godziny na rozmowach z przyjaciółmi. Czeskie piwo ma już wiekową tradycję. Istnieje tyle różnych jego wariantów, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Bo być w Pradze i nie spróbować knedlików i nie napić się piwa, to tak jakby przyjechać do Polski i nie skosztować pierogów – to po prostu niemożliwe.

Zobacz także http://bp-summer.com.pl/praga-zwiedzamy/