Bruksela – najważniejsze informacje

Czy byliście kiedyś w Brukseli? Jeżeli jeszcze nie, bardzo polecamy się wybrać. To miasto, do którego można dolecieć nawet za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych praktycznie z każdego polskiego lotniska, ma naprawdę wiele do zaoferowania. Bruksela jest idealnym miejscem na krótki weekendowy wypad – jeżeli lubicie ten typ podróżowania i zwiedzania, z pewnością prędzej czy później traficie do Brukseli.

Dolot do Brukseli

Jak wspomnieliśmy, do Brukseli latają właściwie ze wszystkich polskich miast tanie linie lotnicze. Jest to idealne wręcz rozwiązanie dla wszystkich pasjonatów podróżowania, gdyż dzięki możliwościom, jakie oferują dzisiaj tanie linie lotnicze, Bruksela jest w zasięgu ręki w zasadzie za równowartość kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych. Oczywiście do Brukseli można dolecieć także tradycyjnymi liniami, jednak jest to z pewnością już dużo droższe – a Brukselaprawda jest taka, że większość z nas na weekendowy wypad zdecydowanie nie potrzebuje zabierać ze sobą dużej walizki nadawanej do luku – również kobiety. Do Brukseli można dojechać również drogą lądową, czyli pociągiem albo autobusem. Jeżeli jednak nastawiacie się na krótki wypad, jest to niewątpliwie nieopłacalne ze względów czasowych – dojazd do Brukseli zajmie Wam lwią część weekendu, który moglibyście poświęcić na zwiedzanie. Polecamy zatem tanie linie lotnicze!

Dojazd z lotniska do centrum

Tanimi liniami lotniczymi dolecicie do lotniska Bruksela Charleroi, które jest oddalone spory kawałek, bo prawie pięćdziesiąt kilometrów od centrum Brukseli. Do miasta możecie się dostać na wiele sposobów. Najczęściej wybieranym przez turystów jest transport lokalnym specjalnym autobusem, kursującym wyłącznie pomiędzy lotniskiem a centrum miasta. Jeździ on codziennie co pół godziny, a w godzinach szczytu kursuje nawet co dwadzieścia minut. Nie musicie kupować wcześniej biletu, bo właściwie zawsze znajdzie się jakieś wolne miejsce. Bilet w jedną stronę to koszt czternastu euro, a podróż trwa niecałą godzinę.

Do centrum Brukseli możecie dostać się również pociągiem. Jest to opcja sporo tańsza (podróż w obie strony będzie Was kosztowała czternaście euro), jednak nie pozbawiona wad – pociąg nie dojeżdża bezpośrednio do lotniska, zatem najpierw musicie dostać się autobusem do Charleroi. Przesiadka znacząco zwiększa czas całej podróży. Z lotniska oczywiście możecie wziąć także taksówkę, których w pobliżu jest mnóstwo – w takiej sytuacji jednak musicie liczyć się już ze znacznie większymi kosztami.

Zobacz także  http://bp-summer.com.pl/bruksela-najslynniejsze-legendy/