Wiedeń – jak znaleźć najlepsze atrakcje?

Wiedeń to miasto położone w Austrii, które ma naprawdę wiele do zaoferowania zarówno jego mieszkańcom, jak również wszystkim ludziom „z zewnątrz”, czyli turystom, którzy bardzo często wybierają to piękne miasto na cel swojej podróży. Długo by opowiadać na temat jego historii, bo jest bardzo bogata i każdy jej fragment zasługuje na nawet nie jeden, ale kilka tekstów, lecz dzisiaj będzie o czymś innym, czymś bardziej „obecnym”, czyli nadal istniejących zabytkach, których w Wiedniu musimy wiedzieć, jest naprawdę sporo. Pomijając same zabytki i miejsca warte uwagi, których mamy tam około trzystu, Wiedeń oferuje znacznie więcej, w tym prawie 140 muzeów, około 50 miejsc gdzie możemy kontemplować piękno natury, czy ponad 100 miejsc, w których odbywają się przeróżne koncerty, pokazy czy przedstawienia.

Gdzie najłatwiej w Wiedniu trafić na zabytki?

Wiedeń nocąCzęsto jest tak, że jedziemy w jakieś miejsce dla tylko jednego celu, jednego miejsca, które od dawna pragniemy ujrzeć. W niczym to jednak nie przeszkadza, żeby obejrzeć tez inne miejsca, jeśli oczywiście mamy na to czas. Wiedeń jak widać ma bardzo wiele do zaoferowania – nawet jeśli chcemy ujrzeć tylko jedną rzecz, warto też „zahaczyć” o inne, które często są po drodze „do” albo „z” wybranej przez nas lokalizacji. Jak łatwo się domyśleć najłatwiej jest na nie natrafić w centrum miasta, lecz Wiedeń bardzo wiele swoich obiektów ma także bardziej „z boku”, dalej od centrum, a nawet na obrzeżach miasta. Oczywiście te najważniejsze zabytki są bliżej „środka”, co jest oczywiste, gdyż to w centrum jest zawsze najwięcej budynków, które zwykle się budowane właśnie wokół tych starszych budowli, czyniąc je tym, czym są.

Zabytki to nie wszystko – Wiedeń to także piękno przyrody!

Zwiedzanie WiedniaWbrew pozorom Wiedeń to nie tylko piękna i wspaniała architektura, lecz także miejsce z przepięknymi widokami. Miejsc, w których możemy przysiąść i w spokoju podziwiać naturę, czy obejrzeć żywe zwierzęta nie jest tak wiele jak innych typów atrakcji, lecz owe lokalizacje są tak zachwycające, że czasami człowiek tylko stoi i patrzy z uśmiechem na ustach. Bez wątpienia najwięcej takiego typu lokalizacji tworzą parki, które bardzo często mają za sobą całą historię. Drugimi co do liczby są zachwycające ogrody, na które możemy trafić zarówno bliżej, jak i dalej od centrum miasta. Poza nimi możemy trafić także na place zabaw, rezerwaty przyrody, czy Zoo i zbiorniki wodne, a także kilka innych, lecz te już są dosłownie pojedynczymi „sztukami”, na które by trafić trzeba mieć szczęście lub mapę.