Hamburg — miasto na wskroś nowoczesne

Każdy, kto lubi urocze, stare uliczki i Rynki z małymi kamienicami, może być w pierwszej chwili rozczarowany, gdyż Hamburg nie posiada ich wcale. Podczas II Wojny Światowej miasto zostało niemal całkowicie zniszczone. Jednak nie oznacza to, że Hamburg nie ma czym zachwycać.

Hamburg — nienadmorskie miasto portowe

Pomimo tego, że Hamburg nie ma dostępu do żadnego morza, to jest miastem portowym. I to o ogromnym znaczeniu. To tu następuje rozładunek wielu statków. Później różne dobra są rozsyłane TIR-ami po całej Europie. Jeśli jesteś fanem owoców morza, to miej świadomość, że prawdopodobnie przyjechały one z tego miasta. Miasto posiada podobno więcej mostów aniżeli sam Amsterdam czy Londyn. Każdy powinien zatem odwiedzić Speicherstadt i przejść się nabrzeżem. To bardzo miły spacer, tym bardziej że możemy podziwiać piękne powojenne magazyny z czerwonej cegły, które zostały zbudowane w stylu neogotyckim. Trzeba obowiązkowo także skusić się na przejażdżkę tramwajem wodnym. Tym bardziej że koszt takiej wycieczki polskich linii lotniczych lot wynosi tyle ile cena normalnego biletu na transport publiczny. Stateczek zrobi pętelkę i po upływie około 30 minut będziemy z powrotem w miejscu, w którym rozpoczęliśmy rejs. Rzecz warta polecenia.

Miniatur Wunderland

To cudowne miejsce, gdzie możemy zobaczyć świat w miniaturze. Z każdym rokiem wystawa powiększa się. Dziś, aby przejść wszystkie pomieszczenia, będziemy potrzebowali nawet kilku godzin. Wszystkie detale są dopracowane do perfekcji. Możemy podziwiać malutkie uliczki, kamienice, samochody i nawet ludzi. Po prostu genialne. Wszystkie makiety znajdują się w przeszklonych gablotach. Ilość odwiedzających jest duża i świadczy o popularności tego miejsca.

Reeperbahn — ulica Beatlesów i ….prostytutek

Dawniej ulica ta była przeznaczona dla marynarzy, którzy szukali cielesnych uciech. Dziś ściągają tu turyści z całego świata. Jest tu mnóstwo striptiz clubów, sex-shopów i domów publicznych. Prostytutki niejako same zapraszają klientów do środka, prowadząc autoreklamę swych wdzięków. Ci, którzy byli w stolicy Holandii, wiedzą, o co chodzi. Dawno temu grywali tu także często Beatlesi. Było to w czasach, gdy nie byli jeszcze sławni. Na ich cześć nazwano jeden z placów ich imieniem. Stoi tam także ich pomnik.

Hamburg to świetne miasto, gdzie każdemu na pewno coś się spodoba. Jest tam mnóstwo różnych atrakcji. Ci, którzy chcą spędzić czas spokojnie, mogą spacerować. Ci, którzy chcą się świetnie bawić, znajdą tu wiele rewelacyjnych klubów.

Polecam zapoznać się również z http://bp-summer.com.pl/hamburg-miasto-na-wskros-nowoczesne/