Hamburg — miasto na wskroś nowoczesne

Hamburg jest pięknym miastem położonym na terytorium naszych sąsiadów – Niemiec, gdzie jest drugim co do wielkości i liczby ludności miastem zaraz po jego stolicy – Berlinie. Co roku odwiedza go bardzo wielu turystów z naprawdę przeróżnych powodów, od chęci obejrzenia zabytków, po chęć uczestniczenia w wielu wydarzeniach, które się tam odbywają. Hamburg jest także najbliższym nam miejscem, które możemy określić słowami: „miasto musicalowe”. Poza nim istnieją tylko dwa większe takie miasta na świecie, którymi są Nowy Jork i Londyn.

Nie ważna przyczyna – trzeba znaleźć lokum

Jak łatwo się zorientować z powodu wcale nie aż tak dalekiej odległości, wielu z nas dość często wpada na pomysł, by pojechać do Niemiec, w tym także do Hamburga. Jedynym problemem jest to, że mimo iż same Niemcy mamy „na wyciągnięcie ręki”, tak sam Hamburg jest dość mocno oddalony od naszej granicy – o wiele, wiele dalej niż sama stolica Niemiec, czyli wspomniany Berlin. Jeśli przyjrzeć się mapie, Hamburg jest około cztery razy dalej niż Berlin, jeśli liczyć odległość od naszej granicy. Powoduje to, że w czasie, kiedy wyjazd do Berlina możemy potraktować jako swoistą „wycieczkę”, tak z Hamburgiem nie możemy postąpić (chyba, że wybierzemy lot samolotem). Gdyż sam dojazd tam – i to w naprawdę sprzyjających warunkach – zajmuje co najmniej sześć godzin, w wyniku czego po zajechaniu tam bylibyśmy zmęczeni, zdążyli obejrzeć parę rzeczy i musieli praktycznie zaraz wracać, by przebyć tą samą drogę, która z powrotem może nie pójść już tak gładko. Jaka na to rada? Tylko jedna – załatwienie sobie noclegu.

Poszukiwanie hotelu

Kiedyś rezerwacje pokoju w hotelu odbywało się na dwa sposoby: albo osobiście, co nigdy tak naprawdę nie gwarantowało, że znajdzie się miejsce, oraz telefonicznie, co dawało nam pewną gwarancję, że miejsce będzie, lecz bardzo często później wychodziło, że miejsca jednak niema. Działo się to zwykle z powodu naszego zbyt dużego opóźnienia (często niezależnego od nas), a bez możliwości uprzedzenia o tym właściciela hotelu, ten po prostu oddawał pokój myśląc, że skoro nas nie ma, to już nie będzie. Obecnie jednak dzięki telefonom komórkowym oraz niezastąpionemu internetowi, bez problemu zabukujemy wymarzony pokój w Hamburgu, w każdym hotelu jakim zapragniemy, o ile dane miejsce jest wolne, a o czym zawsze pisze na wyszukiwarkach hotelów, które pomogą nam bez problemów znaleźć i zabukować nie tylko wybrane miejsce, ale i na tak długo jak chcemy, pomagając przy okazji je opłacić, dzięki czemu zawsze mamy pewność, że pokój będzie czekał.

Polecam zapoznać się również z http://bp-summer.com.pl/hamburg-miasto-na-wskros-nowoczesne-2/