Hiszpania – jak zaoszczędzić na zwiedzaniu?

Hiszpania co roku jest celem wakacyjnych podróży bardzo dużej liczby Polaków – nic zresztą dziwnego, gdyż zawsze można liczyć tam na przepiękną pogodę, dużo atrakcji, możliwość znalezienia rozrywek dla członków rodziny w każdym wieku, a także przepyszne jedzenie. Hiszpania jednak jest nieco droga na nasze polskie kieszenie – oczywiście nie możemy tam liczyć na ceny porównywalne do polskich, a w większości przypadków będą one znacznie wyższe. Dzisiaj jednak przedstawimy Wam kilka tricków, dzięki którym będziecie w stanie nieco zmniejszyć koszty Waszego wyjazdu do tego przepięknego i słonecznego kraju!

Darmowe wycieczki

W wielu miastach hiszpańskich, podobnie jak na całym świecie, organizowane są tak zwane free torus, czyli darmowe wycieczki po mieście. Polecamy całym Hiszpaniasercem taką formę zwiedzania, gdyż wycieczki prowadzone są przez lokalnych mieszkańców – zazwyczaj zatem możecie liczyć nie tylko na standardową trasę turystyczną szlakiem najważniejszych zabytków, ale również na wiele lokalnych smaczków i informacji, których nie znajdziecie w żadnym przewodniku. Oczywiście, pomimo tego, że wycieczki są darmowe, w dobrym tonie będzie wynagrodzenie przewodnika jakimiś drobnymi – zaręczamy jednak, że będzie to znacznie tańsze niż korzystanie z usług klasycznych przewodników, a jednocześnie w większości przypadków znacznie bardziej ciekawe.

Podróżowanie samochodem

Jeżeli jedziecie do Hiszpanii ze znajomymi albo z całą rodziną, pomyślcie o wypożyczeniu samochodu. Jeżeli uda Wam się upolować jakąś promocję, może okazać się, że przy większej liczbie osób koszty wypożyczenia samochodu będą mniejsze niż koszty zakupu biletów lokalnej komunikacji na analogicznych trasach – transport publiczny w Hiszpanii nie należy bowiem do najtańszych. Dodatkowo samochód daje Wam również ogromną swobodę, której nigdy nie będziecie mieć przy podróżować środkami masowego transportu.

Szukaj lokalnych knajpek

Niezmiennie zachęcamy Was do poszukiwania małych knajpek, w których nie znajdziecie menu po angielsku, ciężko będzie Wam się dogadać, a przy stolikach będą siedzieli sami miejscowi. Jeżeli zejdziecie z utartych turystycznych szlaków, z pewnością znajdziecie wiele restauracji, w których posiłek będzie nawet dwukrotnie tańszy. Dodatkowo w większości przypadków możecie liczyć na to, że jedzenie będzie naprawdę dobre – skoro w danym miejscu stołują się lokalni mieszkańcy to znaczy to, że na miejscu można zjeść dobrze i tanio, a przecież o to nam chodzi, prawda?

Zobacz także http://bp-summer.com.pl/hiszpania-ciekawostki/