Hiszpania – ciekawostki

Co warto wiedzieć jadąc do Hiszpanii na wakacje? Co zobaczyć koniecznie, a co raczej sobie odpuścić? Jakich miejsc unikać? Co i gdzie jeść, aby nie skończyć z talerzem z wielkim sznyclem podanym z kwaszoną kapustą? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym cyklu postów dotyczących Hiszpanii. Jeżeli zastosujecie się do naszych wskazówek, z pewnością będziecie zachwyceni swoimi wakacjami i niejeden raz jeszcze wrócicie do Hiszpanii. Jest to bowiem kraj, który z pewnością będzie w stanie każdego z Was zachwycić.

Gdzie pojechać?

Są w Hiszpanii miasta, które zdecydowanie nie przetrwały najazdu turystów. Takie miejscowości jak chociażby Lloret del Mar straciły cały swój hiszpański klimat i stały się ogromnymi imprezowniami. W Lloret del Mar nie spotkacie Hiszpanów praktycznie w ogóle – wszędzie za to będą młodzi Niemcy, którzy przyjeżdżają na hiszpańskie wybrzeże na wakacje aby się pobawić. Znajdują się tutaj przede wszystkim kluby, w których przez niemal cały czas dudni głośna muzyka. Dodatkowo w tego typu miejscach nie znajdziecie tradycyjnej kuchni hiszpańskiej – raczej będą to tapasy czy paella dostosowane do Hiszpaniawłaściwości kubków smakowych Niemców. Często więc będziesz w stanie bez żadnego problemu zjeść sznycla z sałatką ziemniaczaną i kapustą kiszoną, zaś owoce morza to praktycznie towar deficytowy. Jeżeli nie chcesz zniszczyć swoich wyobrażeń o tym, jak wygląda Hiszpania, zdecydowanie powinieneś trzymać się z daleka od tego rodzaju miejsc.

Hiszpania samochodem

Jeżeli wybieracie się do Hiszpanii własnym samochodem albo chcecie sobie pojeździć na miejscu, raczej nie powinniście mieć żadnego problemu. W Hiszpanii obowiązuje, jak w Polsce, ruch lewostronny. Jedyne, co musicie mieć na uwadze to fakt, że Hiszpanie jeżdżą dość szybko i agresywnie, a także rzadko używają kierunkowskazów, jednakże po kilku godzinach jazdy bez trudu można się do tego przyzwyczaić – wystarczy zachowywać wzmożoną czujność. W większych miastach uważajcie jednak na tak zwanych parkingowych – są to najczęściej bezdomne lub bezrobotne osoby, które będą Wam wskazywać wolne miejsca na ogólnodostępnych parkingach. Zazwyczaj będą dla Was mili, jednakże z drugiej strony będą oczekiwać zapłaty w drobnych monetach. Jeżeli nie chcecie narazić się na nieprzyjemności (zwłaszcza z wypożyczonym samochodem), raczej będziecie musieli ulec takiemu żądaniu – nie jest to nic przyjemnego, jednak z drugiej strony w zasadzie nigdy nie wiadomo, co takiej osobie może przyjść do głowy.

Osobom, które nie czują się na siłach do jazdy własnym samochodem, polecamy lot samolotem.

Zobacz także http://bp-summer.com.pl/hiszpania-jak-zaoszczedzic-na-zwiedzaniu/