Hiszpania – ciekawostki

Co warto wiedzieć jadąc do Hiszpanii na wakacje? Co zobaczyć koniecznie, a co raczej sobie odpuścić? Jakich miejsc unikać? Co i gdzie jeść, aby nie skończyć z talerzem z wielkim sznyclem podanym z kwaszoną kapustą? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym cyklu postów dotyczących Hiszpanii. Jeżeli zastosujecie się do naszych wskazówek, z pewnością będziecie zachwyceni swoimi wakacjami i niejeden raz jeszcze wrócicie do Hiszpanii. Jest to bowiem kraj, który z pewnością będzie w stanie każdego z Was zachwycić.

Gdzie pojechać?

Są w Hiszpanii miasta, które zdecydowanie nie przetrwały najazdu turystów. Takie miejscowości jak chociażby Lloret del Mar straciły cały swój hiszpański klimat i stały się ogromnymi imprezowniami. W Lloret del Mar nie spotkacie Hiszpanów praktycznie w ogóle – wszędzie za to będą młodzi Niemcy, którzy przyjeżdżają na hiszpańskie wybrzeże na wakacje aby się pobawić. Znajdują się tutaj przede wszystkim kluby, w których przez niemal cały czas dudni głośna muzyka. Dodatkowo w tego typu miejscach nie znajdziecie tradycyjnej kuchni hiszpańskiej – raczej będą to tapasy czy paella dostosowane do Hiszpaniawłaściwości kubków smakowych Niemców. Często więc będziesz w stanie bez żadnego problemu zjeść sznycla z sałatką ziemniaczaną i kapustą kiszoną, zaś owoce morza to praktycznie towar deficytowy. Jeżeli nie chcesz zniszczyć swoich wyobrażeń o tym, jak wygląda Hiszpania, zdecydowanie powinieneś trzymać się z daleka od tego rodzaju miejsc.

Hiszpania samochodem

Jeżeli wybieracie się do Hiszpanii własnym samochodem albo chcecie sobie pojeździć na miejscu, raczej nie powinniście mieć żadnego problemu. W Hiszpanii obowiązuje, jak w Polsce, ruch lewostronny. Jedyne, co musicie mieć na uwadze to fakt, że Hiszpanie jeżdżą dość szybko i agresywnie, a także rzadko używają kierunkowskazów, jednakże po kilku godzinach jazdy bez trudu można się do tego przyzwyczaić – wystarczy zachowywać wzmożoną czujność. W większych miastach uważajcie jednak na tak zwanych parkingowych – są to najczęściej bezdomne lub bezrobotne osoby, które będą Wam wskazywać wolne miejsca na ogólnodostępnych parkingach. Zazwyczaj będą dla Was mili, jednakże z drugiej strony będą oczekiwać zapłaty w drobnych monetach. Jeżeli nie chcecie narazić się na nieprzyjemności (zwłaszcza z wypożyczonym samochodem), raczej będziecie musieli ulec takiemu żądaniu – nie jest to nic przyjemnego, jednak z drugiej strony w zasadzie nigdy nie wiadomo, co takiej osobie może przyjść do głowy.

Osobom, które nie czują się na siłach do jazdy własnym samochodem, polecamy lot samolotem. Ciekawą ofertę znajdziecie na stronie https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-hiszpanii